Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Muhtemel doğum haftanız

Hamilelikte bikini bölgesi

Hamile olduğunuzu öğrendiniz ve hayatınızın en güzel gününü yaşıyorsunuz. Hem sağlıklı şekilde hamile kaldınız hem de anne adayı olduğunuzu öğrendiniz. Peki şimdi ne olacak? Doktorunuza ilk kontroller için girmeye başlamalısınız.

Muhtemel doğum haftanız ve çeşitli hesaplamalarınız için size en iyi doktorunuz yardımcı olacaktır. Her konuyu danışabileceğiniz ve size her konuda detaylı bilgi verecek olan tek kişi tabi ki doktorunuzdur.

Gebelik süresi Son Adet Tarihinizin ilk gününden itibaren ortalama 40 hafta veya 280 gündür. 38. haftanın başladığı gün ile 42. haftaya girilen gün arasında gerçekleşen doğumlar miyadında gerçekleşmiş olarak kabul edilir.

Gebelik haftanızı ve muhtemel doğum tarihinizi hesaplamak için elinize haftaları gösteren bir takvim alın ve Son Adet Tarihinizin ilk gününü bu takvime işaretleyin.

Bu tarihten elle sayarak 40 hafta ileri gittiğinizde muhtemel doğum tarihinizi bulacaksınız. Herhangi bir zamanda gebelik haftanızı hesaplamak için aynı takvimde bulunduğunuz tarihte kaç tam hafta ve bu tam haftanın üzerinden kaç gün geçtiğini elle sayarak hesaplayabilirsiniz.

Gebelik haftanızı ve Muhtemel Doğum Tarihinizi hesaplamak için sitedeki hesaplayıcıyı da kullanabilirsiniz.

Bu gebelik haftasında ultrason yapıldığında yandaki görüntü elde edilir: Birkaç milimetrelik bir gebelik kesesi.

Gebelik kesesinde gelişmekte olan bebeğiniz henüz görüntülenecek kadar büyümemiştir.Üstteki görüntü vajinal yoldan yapılmış bir ultrasonografiye ait görüntüdür. Bu haftada karından bakılan ultrasonografide gebeliğe ait yapıların görüntülenmesi zordur.

 


Yorum Yazın

Etiketler:, ,