Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Lavanta ile cilt bakımı

1

Lavantanın doğal güzellikleri her şeyden önemlidir. Tam anlamı ile güzelliğinize güzellik katacak olan lavantalı bakım kürü burada.

Malzemeler

1 bardak portakal suyu

1 bardak lavanta çiçeği

2 dilim kabuksuz salatalık

1 yumurta sarısı

Mısır unu

Kaliteli ve katkısız arı balı

Hazırlanışı

Lavanta çiçeklerini ve portakal suyunu bir kapta karıştırın, kısık ateşte biraz ısınmasını sağlayın. İyice ezmiş olduğunuz kabukları soyulmuş salatalıkları karışımınıza ekleyin. Daha sonra bu karışıma geri kalan malzemeleriniz olan yumurta sarısı, mısır unu ve balı katarak krem kıvamına kavuşana kadar karıştırın. Buzdolabında 3 saat kadar bekletin.

Uygulanışı

Haftada iki kereyi geçmeyecek şekilde hazırladığınız bu kremi bir ay boyunca düzenli olarak uygulayın. Kırışıklıklarda zaman içerisinde azalma gözleyeceksiniz. Ayrıca kırışıklıkları toparlarken aynı zamanda sivilceleri de ortadan kaldıracaktır.

Maskeyi yüzünüze sürdükten yarım saat sonra peeling yapar gibi ovuşturarak çıkarın. Bu şekilde uygulanması daha etkili olduğu gibi ayrıca temizlemeye de gerek kalmayacaktır.

Maskenize eklediğiniz lavanta çiçeklerinin yanında yapraklarını da eşit miktarda kullanın. Lavanta çiçeklerini aktarlardan temin edebilirsiniz.


Yorum Yazın