Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Hızlı Hamile Kalmak İçin Yöntemler

Hızlı Hamile Kalmak İçin Yöntemler

Hayatınızın en istekli en güzel dönemindesiniz ve artık bir bebek dünyaya getirmek istiyorsunuz. işte bunun için bazılarımızın biraz daha fazla çaba sarf etmesi gerekmektedir. Hızlı Hamile Kalmak İçin Yöntemleri nelerdir? Hızlı hamile kalabilmek için neler yapılabilir? Hangi pozisyonda hamile kalınabilir? Hangi pozisyonda beklemelisiniz? İşte size bu soruların yanıtları…Çünkü bazıları kadar şanslı olamayanların 1 yıl kadar bir süre boyunca gebe kalmak için iyi çalışmaları gerekmektedir. Sizin için de durum aynı ise size bir kaç önerimiz olacaktır. Biraz çaba sarf etmeli ve kendiniz ve eşiniz ile iyi bir diyalog ile bu süreyi de hızlandırabilirsiniz. Bunun başında öncelikli olarak sağlıklı ve dengeli beslenme geliyor. yediğiniz içtiğiniz her şeye dikkat etmelisiniz. Ve tabi ki aynı zaman da eşinizin de dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü sperm sayısı ve kalitesi gebe kalabilmek için en önemli detaydır.

Tiroit bezinin iyi çalıştığından emin olun

Tiroit rahatsızlığı özellikle 20’li ve 30’lu yaşlardaki kadınlarda oldukça yaygındır. Tiroit bezi rahatsızlığı hamileliği olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple eğer tiroit bezi rahatsızlığınız varsa kontrol altında tutmak ya da tedavi olmanız gerekmektedir.

Bir yumurtlama dönemi hesaplama aygıtı kullanın

Piyasada yumurtlama yani ovulasyon dönemi diye adlandırılan verimli olduğunuz günleri hesaplayan pek çok cihaz var. O günlerde seks yapmak hamile kalma şansınızı daha da arttıracaktır. Yani hızlı hamile kalmak için ovulasyon hesaplama cihazlarından faydalanabilirsiniz.

Alternatif seks günleri

Her güne alternatif olarak belirlediğiniz dönemlerde seks yapmak hem performansınızı hem de hamile kalma şansınızı arttıracaktır.

Seks için misyoner pozisyonu kullanın

Hamile kalmak isteyenler için genellikle misyoner pozisyon önerilir. Yani hızlı hamile kalmak istiyorsanız daha çok bu pozisyonu tercih etmelisiniz.

Zengin ve dengeli beslenin

Hızlı hamile kalmak istiyorsanız dengeli beslenmek zorundasınız. Yalnız bu sadece sizin için geçerli değil, partnerinizin de beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor.  Tüm besin değeri açısından zengin ve dengeli beslenmek bu süreci hızlandıracaktır. İyi ve dengeli beslenmenin önemini hafife almayın.


Yorum Yazın

Etiketler:, , , ,