Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Hamilelik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

2

Hamilelik Hakkında Bilmeniz Gerekenler aslında o kadar fazla ki hem sağlık hem de güzellik açısında kaçırdığınız pek çok şey olabilir. Bunun için araştırmalı ve kendinizi nelerin beklediğinden emin olabilirsiniz. Gebelik süresi boyunca bazı zor şeylerin yanı sıra sizi oldukça güzel detaylarda beklemektedir. Sağlığınızı tehdit eden herhangi bir şey olmadığı sürece gebeliğiniz boyunca muhteşem detaylara dikkat edecek ve gebeliğin aslında sizi ne kadar da güzelleştirdiğini göreceksiniz. Saçlarınız, teniniz ve tabi ki ruhunuz. İşte merak ettikleriniz ile ilgili tüm detaylar;

Daha kalın ve parlak saçlar

Şu hormonların binlerce garip etkisi var. Bunlardan biri de saçlar üzerinde ki etkileri. Hamilelik sürecinde saçlar daha kalın ve parlak bir görünüm alıyorlar. Ayrıca bir çok kadın hamileliklerinde saçlarının daha hızlı uzadıklarını ifade ediyorlar.

Tırnakları büyütür

Yükselen kan basıncı ve hormon seviyesi tırnaklarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar. Artık tırnaklarınız güzel bir manikürü hak edecek yapıdadır. Ayrıca doğum öncesi hormonları tırnakların uzama hızını da arttırır.

Daha büyük göğüsler

Siz daha gebelik testinin sonuçlarını almadan memeleriniz büyümeye başlamıştır bile. Memeleriniz bebeğinizi besleyeceğiniz sütle dolarak fark edilir derecede büyür. Göğsünüzde V dekoltesi belirginleşir.

Parlak ten

Yükselen kan basıncı, teninizin daha canlı ve pembe bir görünüm kazanmasını sağlar. İlaveten bu hormonlar cildinizi sivilcelerden temizler.

Daha kompleks beyin

Bu deneyimi yaşadınız ve söylediklerim size daha anlaşılır geliyor. Yaşamayanlar içinse bunu şöyle tarif edebiliriz: Beyniniz iyi yönde gelişiyor ve doğum sonrası bebeği ve ihtiyaçlarını daha iyi algılayabilecek bir yapıya kavuşuyor.

Regl yok

Muhtemelen en çok bunu seveceksiniz. Kanama yok, ped yok, tampon yok, problem yok.

Seks daha zevkli

Hamilelik kadınları daha hassaslaştırır. Ve muhtemelen ve iyi ihtimalle, bu daha iyi orgazm anlamına gelebilir.

Tekmeler

Bir anne “Tekmeler belirti sayılır mı? Ben onlara bayılıyorum” diyor. Evet anneler bunu çok sever. Bebeğin her hareketinde vücudunuz kalp atışlarını hızlandırarak cevap verir ve bu da size ve bebeğinize yardımcı olur.


Yorum Yazın

Etiketler:, , ,