Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Hamileler İçin Önemli Beslenme Önerileri

Hamileler İçin Önemli Beslenme Önerileri

Hayatınızın en özel anında en güzel şekilde beslenmek ve her zaman sağlıklı kalmayı amaçlıyorsanız yapmanız gereken özenli davranmak olmalıdır. Sizin için araştırdık ve gebelik döneminizde ne tarz beslenmelere dikkat etmeniz gerektiğini sizlere sunuyoruz.

Hayatınızın en sağlıklı en muhteşem 9 ayını geçirmeye hazır olun çünkü her zamankinden daha önemli ve farklı bir beslenme tarzı ile size sunduğumuz bu öneriler ile hem kendinizi besleyecek hem de bebeğiniz için gerekli olan her şeyi alacaksınız. Yapmanız gereken sadece nerede nbe yemeye karar vermeniz. Bunun için bir takım beslenme programları hazırlanmıştır ancak size en uygun olanı doktorunuz tavsiye edecektir. Biz de bugün burada beslenmeniz için gereken her şeyi gruplar halinde sizlere sunuyoruz. İşte size Hamileler İçin Önemli Beslenme Önerileri;

 

Bol sebze tüketin
Hamilelik sürecinde mümkün olduğunca fazla sebze tüketin. Yüksek kalori ve yüksek yağ içeren gıdalardan kaçının. Aynısı yüksek protein içerikli besin öğeleri için de geçerlidir. Özellikle çift canlısınız diye protein, kalori ve yağ miktarını iki katı miktarda tüketmenize gerek yok. Çeşitli sebze yemeklerini tercih edin. Fasulye, bamya gibi sebzeler vitamin ve mineral bakımından mükemmel bir kaynaktır.

Düzenli beslenin
Öğün atlamadan düzenli beslenin. Mümkün olduğunca belirli bir yemek saati seçin ve her gün o programı aksatmadan beslenin. Ana öğünler arasında atıştırmalık besinler tüketmeyi ihmal etmeyin.

Süt için
Güçlü bir vücuda ve güçlü kemiklere sahip olmak istiyorsanız süt içmeyi kesinlikle aksatmayın. Kalsiyum ve magnezyum kemik gücünü artırmak için iki etkili kaynaktır. Süt zengin bir kalsiyum kaynağıdır.

Alkol ve kafeinden kaçının
Gebelik döneminde bir takım yiyecek ve içeceklerden kaçınmak gerekir ve alkol uzak durulması gereken bir numaralı içecektir. Kafein alkol kadar tehlikeli değildir ancak çok fazla kahve tüketmek hem bebek hem de anne için sorunlara neden olabilir.


Yorum Yazın

Etiketler:, ,