Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Gebelikte nasıl giyinmelisiniz?

Hamilelikte Araba Kullanma

Gebelikte hangi tarz kıyafetler giymelisiniz? Gebelikte kıyafet seçimi önemlidir. Günümüzde birçok kıyafet hamilelikten sonra da giyilebiliyor ve bazı normal kıyafetler de büyüyen karnınızı saklamaya yardımcı oluyor.

Hamilelik döneminde ne kadar kilo alacağınızı tahmin etmeniz biraz zordur. O nedenle ihtiyaçlarınızı hemen almanız zorlaşır.

Hamileliğiniz boyunca kilo artışınıza göre kıyafet seçimi yapabilirsiniz. Bu dönemde kilo artışınızı nasıl olursa olsun rahat, bol ve nefes alan kıyafetler tercih edilmelidir.

Hamilelik döneminde neler giymelisiniz?

* Bol tunikler, süveter ve erkek tişörtleri hamilelik boyunca giyilebilir.

Eşofman

* Rahat taytlar ve şortlar. Bunlar da dar gelmeye başladığında daha büyük bedenler alınmalıdır.

* Esnek ve rahat iç çamaşırları

* Göğüs altından itibaren bollaşan elbiseler. Boylarının uzun olmasına dikkat edin çünkü arka taraf uzunken ön tarafı karnınız nedeniyle havaya kalkabilir.

* Alçak tabanlı ayakkabılar

* İleriki aylarda pantolonunuz göbeğinizin altında durmalıdır.

Hamilesiniz ve şık olmanız gerekiyor

Özel bir yer için şık ve çekici bir kıyafete ihtiyacınız varsa hamile giysileri dizayn etmesi için bir tasarımcıdan yardım alabilirisiniz. Ama buna ayıracak bütçeniz ve zamanınız yok ise bazı markaların hamile reyonlarından hem şık hem de rahat hamile kıyafetlerinden alabilirsiniz.

İş kıyafetleri

Hamilelere uygun kıyafet satan mağazalarda iş yeri için uygun kıyafetler de bulabilirsiniz. İş yeri için en uygun tarz uzun jarse tunik, altına uzun bir etektir. Ofislerde hem rahat hem de şık kıyafetler giymeniz çok kolay.


Yorum Yazın