Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Gebelikte 3. Hafta ve Annedeki Değişiklikler

gebelik_3.hafta_ultrason_goruntusu

Gebelikte 3.Hafta Tebrikler Mucizeniz Oluşmaya Başladı!

Tebrik ediyoruz 3 haftalık hamile olabilirsiniz.Hamile olduğunuzu bilmeden geçen 3 haftaya girmiş bulunuyorsunuz.Hamileliğin 9 ay 10 günlük sürecinin 40 haftaya dilimlendiği tuhaf bir matematik hesabına hoş geldiniz.Henüz hazırmısınız bilmiyoruz ama mucizenin tadını çıkarmaya şimdiden başlayın deriz.

Yaklaşık tam anlamı ile toplu iğne ucu kadar olan embriyo yavaşça rahim içine girmeye başladı. Artık fizyolojik olarak değil ancak biyolojik olarak hamilelik esnasında bulunuyorsunuz. Öncelikle döllenmiş yumurta rahim içine ilerlemeye başlayarak sizde progesteron hormonu üretmeye başlayacaktır.
Progesteron hormonu her geçen haftada vücudunuzda yükselmeye başlayacaktır. Aslında hamile olmadığınız dönemde de progesteron hormonu sizin vücudunuzda var ancak hamilelik yani döllenme olduktan sonra bu hormon yükselişe geçmektedir. Ve bu hormonun testlerde çıkması 4. Hafta sonu veya 5 haftada belli olacaktır.
Henüz hamile olduğunuzu bilmiyorsunuz bu yazıları 5. Haftadan sonra okumaya başladığınızda sizde eğer bu konularla ilgi bilgi sahibi değilseniz öğreniyor olacaksınızdır.aslında bebeğiniz büyüyor ve gelişiyor o bir bebek değil hücre henüz yani bir embriyo hücresi. Dolayısı ile hamile olduğunuzu bir sonraki adet döneminiz başlamadığını anladığınızda ve en az 3 gün başlamazsa test alarak öğrenebilir veya kan testi yaptırabilirsiniz


Yorum Yazın

Etiketler:, , , ,