Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Gebelikte 2. Hafta ve Annedeki Değişiklikler

gebelik_2.hafta_ultrason_goruntusu

Gebelikte 2.Hafta Haberiniz Yok Ama Tohumlar Atılmaya Başladı !

Şu anda gebeliğin 2 haftası kabul edilen zamandasınız.Henüz hamile olduğunuzu bilmiyorsunuz çünkü;vücudunuz hareket halinde içeride büyük olayalar oluyor ama bundan sizin haberiniz yok.Normal hayatınıza devam ediyorsunuz.Bu dönemde adet gününüz gecikmede.Hormonlarınız iş başında gebelik ortamını hazırlamaya çalışıyorlar.

Öncelikle hamileliğinizin henüz farkında olmadığınız için sizin adet dönemi sonrasındaki önemli günler arasında cinsel ilişkiye girmeniz durumunda eğer yumurtlama gününe denk geliyorsa gününüz büyük olasılıkla döllenme gerçekleşecektir. Çocuk sahibi olmayı istiyorsanız özellikle yumurtlama günlerinizi iyi belirlemeli ve dikkate alarak bu günlerde cinsel ilişkide bulunmanız durumunda yumurta hücresi tüplere doğru hareket etmeye başlayacaktır.
Yumurtlama kesesi günde gelişir dolayısı ile siz adet gününüzün ilk gününü baz alarak üzerine 14 gün eklemeniz gerekmektedir. Adet gününüzün, ilk gününü baz alıp üzerine 14 gün eklediğinizde bulduğunuz tarih sizin yumurtlama tarihiniz. Bu tarihlerde ilişki sırasında hamile kalma olasılığı çok yüksektir.


Yorum Yazın

Etiketler:, , ,