Gebelikte 1. Hafta ve Annedeki Değişimler | Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Gebelikte 1. Hafta ve Annedeki Değişimler

gebelik_1_hafta_goruntusu

Gebelikte 1.Haftanız Hazır mısınız?

Eğer hamile kalmaya çalışıyorsanız ya da böyle bir şey planlıyorsanız, hamilelikten önce içkiyi bırakmak ve hatta kullandığınız ilaçlar varsa bu ilaçların hamileliğinize ne kadar etken oluşturacağını araştırmak, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek açısından oldukça önemlidir. (Eğer gerçekten doktor kontrolünde ilaç alıyorsanız hamileliğiniz sırasında bu ilaca devam edip edemeyeceğinizi mutlaka doktorunuza danışın.)

Ne kadar ilginç görünse de doktorunuzun size bebeğin geliş tarihini hesaplaması, sizin en son adet tarihiniz ile doğrudan ilişkilidir. Yumurtanın ne zaman parçalandığı veya spermle ne zaman birleştiği kesin olarak belli olmadığından dolayı uzmanlar son adet tarihini hamileliğin başlangıcı olarak alırlar. Bu sebepledir ki hamileliğinizin ilk haftası sizin en son periyodunuzun ilk günüdür. Bunun sonucu olarak bebeğinizin yaşı doğduğu günden iki hafta sonrasına dayanır.


  1. (1) Yorum “Gebelikte 1. Hafta ve Annedeki Değişimler”

  2. ilknur Diyor ki :

    mrb benim siprayilim vardı 2 nisanda adet oldum 11 nisanda siprayilimi çıkarttırdım 12/16/20/ ve 22 nisandada eşimle ilşkiye girdik ve hiç ayağa kalkmadım acaba hamilemiyim aşırı göğüslerim ağrıyo ve çok yiyiyorum cvp larsanız sevinirim


    23 Nisan 2013 saat 14:05.

Yorum Yazın