Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Gebelik ve Cinsellik

Gebelik ve Cinsellik

Her evli çift bir gün çocuk sahibi olmak ve ister ve bu sonunda olduğunda da en çok merak edilen konular arasında gebelikte cinsellik gelir. Gebelik süresi boyunca acaba cinsel hayatları olacak mı? Gebelikte cinsellik bebeğe tehlike yaratır mı?gibi pek çok sorunun yanıtını almak için doğru yerdesiniz. Peki gebelikte cinsellik nasıl olmalıdır? Kaçıncı aya kadar cinsel ilişki onaylanır? Doktorunuz tarafından herhangi bir uyarı almadığınız süre boyunca cinselliğinizi yaşamaya devam edebilirsiniz. Önemli olan tamamen kendinizi iyi hissetmeniz ve hissettirmenizdir. Bebeğiniz bu cinsellikten hiç bir şey anlamayacak ve herhangi bir şey hissetmeyecektir. Merak etmenize gerek yok. Gol atmış ve cümle alem bunu öğrenecek: Kadını hamile, çocuğunu taşıyor! Kendisiyle o denli gurur duyuyor ki, artık ayakları yere basmıyor.

Yeni kıvrımlarda hayat var

Sıfır beden de neymiş? Mad Men dizisindeki Joan karakterinin deyişiyle: “Yeni kıvrımların sayesinde, özgür aşk çağının en ateşli kadınıyla aynı baştan çıkarıcılığa sahipsin.”

Yatak odasında sil baştan

Bedenleri yeniden ve birlikte keşfetme zamanı. Gebelik, yatakta yeni şeyler denemek için harika bir bahane sunar. Merak etmeyin, yaptıklarınızı bebek hissetmeyecek. Üstelik birçok kadın ilk çoklu orgazmı gebeliği sırasında yaşamıştır.

Daha çok dokunmak istiyor

Sırtınızı kaşıtmak ya da ayaklarınızı ovdurmak gibi samimi isteklerde bulunduğunuzda, ilk kez bunları severek yapacaktır. Şu doğanın işine bakın, hem de en çok ihtiyaç duyduğunuz dönemde.

Doğum kontrolü de neymiş

Olsun ya da olması düşünmeden, prezervatif kullanmadan, sonucun ne olacağını düşünmeden, baskı hissetmeden sevişebilmek, özgürleştirici bir deneyim değilse nedir?

Hormonlar tavan yapınca

Gebelikte bazı hormonların tavan yapmasıyla, başka bazı duyguların da kabarması son derece doğaldır. Bundan güzel ne olabilir? Fırsatı değerlendirip onları sonuna kadar yaşayın.

Cildiniz hiç bu kadar güzel olmamıştı

Taş bebek gibi hissetmeyebilirsiniz ama teniniz muhtemelen bebekliğinizden bu yana bu derece yumuşak olmamıştır. Kabul, nedeni çatlakları önlemek için sürdünüz onca krem de olabilir. Olsun, sonuç odaklı düşünün.

Nihayet ekipsiniz

Artık ikiniz de, geri dönüşü olmayan bir yola girdiniz, bu yolda birlikte ilerleyeceksiniz. Hem de uzun bir süre boyunca. Öncesinde asla bu kadar yakın olmamıştınız.

Onun kıymetlisisiniz

İkiniz adına, asıl yükü kelimenin tam anlamıyla sırtlanmış durumdasınız. Bunu yaparken yansıttığınız zarafet ve özgüven karşısında erkek ister istemez size hayranlık duyacaktır.

Kilo almaktan ve kendini şişman hissetmekten kaygı duyan sevgili anne adayları; en sevdiğiniz iç çamaşırlarınızı giyin ve bırakın karnınız dışarı taşsın. Hamilelik de seksidir. Tabii sadece akıllı olan erkekler için.


Yorum Yazın

Etiketler:, , ,