Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Gebelik Belirtileri Nelerdir

Gebelik Belirtileri Nelerdir

 

 

Her kadının en büyük hayalidir bir bebeğe sahip olmak. Güzel bir evlilik sürdüren çiftler genellikle bu güzelliği bebek ile taçlandırmak ve tamamlamak isterler. Hem sağlıklı bir süreçten geçmek hem de oldukça başarılı bir doğum yapmak isterseniz kesinlikle her detaya dikkat etmeli ve hamileliğin bir hastalık değil de oldukça doğal bir süreç olduğunu unutmamalısınız.

 

Özellikle bunu hamile kalana kadar da sürdürmelisiniz. Çünkü sürekli takıntı haline getirmiş ve “neden hala hamile kalamıyorum” diye sürekli sorarsanız kendinize psikolojik olarak etkilenir ve sadece kendinize zarar verirsiniz. İşte bunun olmasını istemiyorsanız, öncelikle rahat olmalısınız.

 

Gebe kalmak için sabırsızlandığınızı biliyoruz. Ancak öncelikli olarak son adet döneminizden ortalama 5 hafta geçip geçmediğini hesaplayın. Daha sonra eczaneden kolaylıkla edinebileceğiniz bir gebelik testi yardımı ile sonuca ulaşabilirsiniz. Ancak unutmayın ki gebelik testi için asıl sonuç kesinlikle kan testi ile ortaya çıkmaktadır. En kısa zaman da bir kan tahlili yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 


Yorum Yazın

Etiketler:, ,