Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Gebeliğin 35. Haftasında neler olacak

2347092-bebekfotograf11

Gebeliğin 35. Haftasında sizi neler bekliyor? Gebeliğin 35. Haftasında ne gibi değişiklikler yaşanacak? Gebeliğin 35. Haftasında sizi ve bebeğinizi hangi detay ilgilendiriyor. Bakalım bu hafta da anne adayında ne gibi değişilikler yaşanacak?

Artık doğum hazırlıklarına başlamanın zamanı geldi. Doktorunuzla daha sık görüşmelisiniz. Doğum yaklaştıkça endişeleriniz giderek artar. Bu konuda eşinizden, ailenizden ve doktorunuzdan destek alın. Doğumdan sonra bebeğinizin bakımı için tecrübeli kişilerden fikir alışverişi yapın. Konuyla ilgili kitaplar okuyun ve araştırın. Doğumla ilgili beklentilerinizi, nerede ve nasıl doğum yapmak istediğinizi, doğumdan sonraki dönemlerde nerede kalacağınızı belirlemede fayda var. Bu haftalardan sonra doğumun ne zaman gerçekleşeceği belli olmaz.

Bebek, doktorunuzun belirlediği günden öncede doğabilir, sonrada. Bebeğinizin kilo artışı ve boyunun uzamasından dolayı alanı iyice daralmıştır. Bu sebeple eskisine göre daha az hareket etmektedir. Bebeğinizin hareketlerini artık daha dikkatli takip etmelisiniz. Hareketlerinin takibini anne adayı kendisi yapmalıdır.


Yorum Yazın

Etiketler:, ,