Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Gebeliğin 17. Haftası

217110-uyuyanbebekler1

Gebeliğin 17. Haftası nasıl geçer? Gebeliğin 17. Haftasında ne gibi değişiklikler görülür? Gebeliğin 17. Haftasında anne neler hisseder? Bebek gelişimi nasıl devam eder? İşte merak ettikleriniz ve Gebeliğin 17. Haftası…

Dışardan bakıldığında hamile olduğunu anlaşılır durumdadır. Karnınız iyice belirginleşmiştir. Elinizle dokunduğunuzda rahatlıkla hissedebilirsiniz. Bu döneme kadar 2,5-5 kilo almanız normal sayılır. İştah artışınız başlar. Bebeğiniz bu haftadan itibaren daha hızlı büyüyecek ve sizde bu sebeple daha hızlı kilo almaya başlarsınız. Kalça ve bacak kısımlarında genişleme olabilir. Bu dönemlerde eskiye nazaran daha fazla terlersiniz.

Rahminizin yukarı doğru büyümesi ve rahim bağlarında gerilme olduğundan kasıklarınız da ağrı hissedebilirsiniz. Vajinal akıntılarınızda artış olabilir  Kloasma denilen yüzde koyu renkli lekelenmeler ortaya çıkmaya başlar. Doğumdan sonra kendiliğinden kaybolur. Memeler süt salgısı için hazırlandığından iyice büyürler. Mide de ekşime, kabızlık ve şişkinlik gibi şikayetleriniz devam edebilir. Karın çatlaklarınız içinde çatlak önleyici kremler veya kakao yağı kullanmaya devam edin.


Yorum Yazın

Etiketler:, ,