Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Doğuma nasıl hazırlanılır?

Hamilelikte Diyet Yapılır mı

Normal doğum yapmak isteyen ama korkan bayanlarımız için birkaç önerimiz olacak. Her zaman dikkatli olmakta fayda vardır tabi ki doğum o kadar da korkulacak bir olay değildir. Eğer ki herhangi bir sağlık probleminiz yoksa kesinlikle normal doğum en güzel ve kusursuz olanıdır. İşte bunun için siz de tercih etmeyi bir kez daha düşünmelisiniz.

Doğum öyle sizi korkutmasın, izin vermeyin. Bildiğiniz, öğrendiğiniz herhangi bir şeyden korkar mısınız? Sanırım hayır. Doğumu belki tecrübe etmemiş olabilirsiniz ama aşağı yukarı başınıza neler geleceğini, sürecin nasıl işlediğini öğrenmek çok faydalı olacaktır.

Doğumu öğrenerek korkunuzu yenebilirsiniz. Korkuyor olmanız çok doğal ama bu korkunuzu yenebilirsiniz. Korkunuz devam ettiği sürece doğurmak zor olabilir. Korktuğunuz için kendinizi tehlikede hissedebiliriz, tehlikede hissettiğiniz sürece de doğuramayabilirsiniz. Kendinizi rahat ve güvende hissetmelisiniz. Bunun için öncelikle yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Bilginiz korkunuzu yenecektir.

Bu nedenle yeni anne adaylarına doğuma hazırlanmalarını öneririm. Konu ile ilgili çok güzel yerli ve yabancı kaynaklar var, okuyabilirsiniz. Doğum hazırlık kurslarına eşiniz ile birlikte katılabilirsiniz.


Yorum Yazın

Etiketler:, , ,