Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Doğum Çantasında Neler Olmalı

Hızlı Hamile Kalmak İçin Yöntemler

Doğum Çantasında neler olmalı? Doğum Çantasında en çok neye ihtiyacınız olacak?

Doğuma az bir zaman kala yani 36. Haftadan sonra hazırlamaya başlarsanız sizin için iyi olur. Çünkü her an her şey olabilir ve sizin her duruma hazır olmanız gerekmektedir. Bunun için siz güzel bir tercih yapmalısınız ve içinde neler olduğunu araştırarak, daha önce bu deneyimi yaşayanlardan yararlanarak kesinlikle ihtiyacınız olan her şeyi toparlamalısınız.

Mutlaka Gerekenler

Bunlar 2-3 takım gecelik veya pijama (bebeğinizi emzireceğinizden önden düğmeli olanları tercih edilmelidir), sabahlık, çorap, terlik, bol miktarda iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri (diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, deodorant, kolonya, vs.), küçük el aynası, bol miktarda hijyenik ped, en az iki adet emzirme sütyeni, meme uçlarını korumak için hazır satılan kompresler, meme ucunuza sürmek için krem, meme ucunuzu temizlemek için kullanacağınız mendiller, kirli çamaşır torbası.

İnce detaylar

Ses kayıt eden cihazınız varsa, yanınızda götürerek bebeğinizin ilk ağlamalarını kaydedebilirsiniz. Varsa video kamera veya fotoğraf makinenizi de yanınızda götürmeniz, ilk günün o güzelliği ve mutluluğunu ileride tekrar yaşama imkanı sunacaktır… Eğer bebeğiniz için günlük tutmayı planlıyorsanız, yanınızda bir defter ve kalem götürmeyi de ihmal etmeyin. İlk günün heyecanı ve mutluluğunu anında aktarma imkanınız olmuş olur.

 


Yorum Yazın

Etiketler:, , , ,