Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

Bebek şampuanı nasıl seçilmeli?

2347090-bebekfotograf13

Bebeğiniz için en güzel olanı bulmak zordur. Cildi nasıl olacak? Cildini korumak için neler yapmalısınız? Bebeklerin cildi yetişkinlere oranla oldukça hassastır. Bunun sebebi cildi dış etkenlerden korumakta önemli olan keratin miktarının az olması, bebek cildinin erişkin cildine göre daha fazla su içermesi ve epidermisin susuz kalmamasını ve kuruluktan korunmasını sağlayan tabakanın henüz oluşmamasıdır. Tahriş oluşumu, alerjik reaksiyonu oldukça yüksek ihtimaldir. Bu nedenle şampuandan kıyafete kullanılan ürünlerin seçimi oldukça önem taşır.

Şampuan seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar içerisinde alkol, alerjen parfüm maddeleri içermemesi, bebeğin cildine özel olarak tasarlanması, göz yakamayan formül kullanılmasıdır.

Şampuanın sabun içermemesi de dikkat edilmesi gereken hususlardan biri. Bebeğinizin sağlığı ve gelişimi için temizliği, temizliği için kullandığınız şampuan çok önemlidir. Şampuan şeçinim de ve kullanımında oldukça dikkat gerekiyor çünkü bebekler çok hassas. Bebeğinizin hekimi size sağlıklı seçimler yapmanızda yardımcı olabilir.


Yorum Yazın