Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

8. Haftalık Bebek Görüntüsü

217121-uyuyanbebekler12

8. Haftalık Bebek nasıl görünür? 8. Haftalık Bebek ve gelişme evreleri nelerdir? 8. Haftalık Bebek ve sizi bekleyen değişiklikler nelerdir? Kendiniz ve bebeğiniz için nelere dikkat etmelisiniz? İşte tüm sorularınızın yanıtı…

Bebeğinizin boyu bu dönemde 1,5 cm’dir. Bu haftadan itibaren kilosundan bahsetmek artık mümkündür. Henüz kilosu 1 gr. kadardır. Kulak kepçesi ve göz kapakları oluşmakta, gözler daha belirgin hale gelerek retina tabakasındaki renk oluşumu başlar.

Burun ucu görülebilir. Kol ve bacaklar uzayarak, el ve ayak parmakları yumrular halinde çıkıntılar yapar. Kalpte 4 odacık oluşur ve bebeğin vücudunda kan akımı başlamıştır. Beyninin hızla gelişiminden dolayı baş oldukça büyük görülür. Beynindeki sinir hücreleri oluşmaya ve kollara ayrılmaya başlar. Nefes borusu genişler, bağırsaklar göbek fıtığı şeklinde karının dışındadır Dış genital (cinsel) organları henüz belirginleşmemiştir. Ancak hücreler yumurtalık ya da testis olarak oluşmaya başlar. Bebeğiniz artık hareket edebilir ve yer değiştirebilir.


Yorum Yazın

Etiketler:, ,