Gebelik Hesaplama

anneler için bilgi ansiklopedisi..

31 Haftalık Bebek Görüntüsü

2347097-bebekfotograf6

31 Haftalık Bebek nasıl görünür? Bebeğin gelişimi bu hafta nasıl devam edecek? İşte bu haftaya kadar sağlıkla getirdiğiniz bebeğiniz ve merak ettiğiniz detaylar. Bakalım 31 Haftalık Bebeğiniz kaç kilo olacak? Boyu ne kadar uzayacak?

Bebeğinizin boyu baştan ayağa 45 cm. kilosu ise 1500-1600 gr. civarındadır. Bebeğiniz oldukça hareketli, tekme ve takla atarak sizi uykularınızdan edebilir. Bebeğinizin bu hareketleri sağlıklı geliştiğinin bir göstergesidir. Bebeğiniz başını sağa ve sola hareket ettirebilir. Cilt alt yağ dokusu arttıkça bütün vücudu tombişleşiyor. İşitme duyusu iyice geliştiğinden sesleri ve müziği ayırt edebilir.

Gözleriyle hareket eden bir şeyi takip edebilir. Göz kırparak gözün irisi ışığa ve karanlığa tepki verir. Akciğer ve sindirim sistemi hemen hemen olgunlaşmıştır, gelişmeye devam eder. Akciğerler bebeğinizin hayata tutunmasını sağlayacak temel organlardır. Bebeğinizin kendi kendine solunum yapabilmesi için akciğerlerin gelişimi çok önemlidir. İdrarını içinde bulunduğu amniotik sıvıya yapar.


Yorum Yazın

Etiketler:, ,